ikona_bravita_granat

JESTEŚMY...

firmą rodzinną, która od wielu pokoleń związana jest z pracą na roli
i prowadzeniem gospodarstwa na Górnym Śląsku.
Staramy się żyć w poszanowaniu praw natury, czerpiąc z jej bogactw przy wykonywaniu
naszej pracy.  Nie szczędząc wysiłku, współpracujemy z przyrodą wykorzystując dary,
które ona nam ofiaruje.  Przy pomocy rodziny i współpracowników przygotowujemy naszą ofertę
w zakładzie położonym w Rybniku – Ligocie.

NASZE GOSPODARSTWO

prowadzimy w Połomi, gdzie tradycje rolnicze są bardzo żywe. Utrzymujemy kilkanaście sztuk bydła mlecznego. Uprawiamy ok. 25 ha łąk i pól, gdzie rosną rośliny paszowe dla naszych podopiecznych oraz inne, przeznaczone na sprzedaż. Uprawiamy pszenicę, jęczmień, kukurydzę oraz rośliny motylkowe. Sezon upraw to czas wytężonej pracy, gdzie przydaje się każda para rąk!

POMYSŁ NA BIZNES

pojawił się w roku 2006 z Niderlandów, wówczas zwanych jeszcze Holandią. Zaproponowano nam udział w tworzeniu zakładu przetwórstwa mleka i produkowaniu lodów. Koncepcja polegająca na wytwarzaniu wyjątkowo dobrych lodów ze składników dostępnych w najbliższej okolicy, bez udziału sztucznych dodatków bardzo nam się spodobała i otworzyliśmy zakład w Ligocie.

ROZWÓJ FIRMY

spowodował, że zaczęliśmy dostarczać lody do naszych partnerów biznesowych, którymi są lodziarnie, kawiarnie, restauracje i sklepy na Górnym Śląsku i w pobliżu. Produkt o wysokiej jakości i niepowtarzalnych walorach smakowych przyciąga klientów do placówek naszych kontrahentów także dzięki temu, że może być oferowany w kilkuset odmianach smakowych. Zaczęliśmy również oferować nasze usługi w postaci cateringu lodowego z wykorzystaniem samochodu do serwowania lodów gałkowych na różnego rodzaju imprezach i wydarzeniach. Aby w większym stopniu wykorzystać posiadany potencjał otworzyliśmy restaurację Bravita Cafe w Rybniku-Ligocie, gdzie zapraszamy do skorzystania z pełnej oferty gastronomicznej. W Połomi, na terenie naszego gospodarstwa uruchomiliśmy punkt w którym można nabywać lody i inne nasze produkty. Oprócz lodów mamy w swojej ofercie także produkty nabiałowe, w szczególności mleko, jogurt naturalny i sery.

NASZE WARTOŚĆI

którymi kierujemy się przy podejmowaniu działań biznesowych opierają się w pierwszej kolejności na szacunku: wobec Stwórcy, wobec przyrody, wobec człowieka. Efekty naszej pracy mają przynieść korzyść dla naszego bliźniego. Chcemy, by kontakt z naszą firmą zawsze pozostawiał dobre wspomnienie. Chętnie uczestniczymy, gdy tylko są takie możliwości, w akcjach wspomagających dobre inicjatywy. Od kilku lat jesteśmy zaangażowani w inicjatywę pn. Aniołowie misji.